• Platby za družinu, lyžařský kurz a školu v přírodě

• Vážení rodiče, pokud je Vaše dítě přihlášeno do družiny a platíte poplatek měsíčně, můžete po dobu uzavření školy platby pozastavit. Těm z vás, kteří máte předplaceno, vrátíme po skončení karantény na vyžádání odpovídající část poplatku - uvítáme ovšem, pokud o vrácení nepožádáte, protože náklady na naší straně nijak neklesly.

Platby za zrušený lyžařský kurz na Černé Hoře budeme vracet v nejbližších dnech a rozhodli jsme se též zrušit školu v přírodě tříd 2.A, 2.B a 4.C, která měla proběhnout v termínu 11. - 16. 5. Jednáme s organizující CK o vrácení uhrazených záloh nebo alespoň jejich části.

O konání či zrušení dalších akcí plánovaných do konce školního roku vás budeme informovat v návaznosti na to, až se děti vrátí do školy.

• Od 11. 3. do odvolání se děti učí doma

• Jak jistě víte z veřejných sdělovacích prostředků, zůstávají děti od středy 11. 3. doma:

• Žáci prvního stupně dostali práci na doma zadanou od třídních učitelů poslední den školy.
            • Žáci druhého stupně obdrží pokyny od svých učitelů na školní emailovou adresu.
            • Obědy ve školní jídelně není třeba odhlašovat, jsou zrušeny automaticky.
            • Odpolední kroužky jsou také do odvolání zrušeny.
            • Místo dne otevřených dveří bude 11. 3. od 15 do 17 hodin k dispozici vedení školy ke konzultacím pro zájemce o zápis do 1. tříd, ostatní program se ruší.
            • Příběhy sousedů 12. 3. se ruší, přehlídka žákovských prezentací proběhne v náhradním termínu. K dalším plánovaným akcím budeme posílat informace průběžně, i vzhledem k zatím neznámému datu ukončení uzavření škol.
            • O konání či nekonání dalších akcí (např. lyžařského kurzu) vás budeme informovat, jakmile o nich bude rozhodnuto.
            • Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let nyní vystavujeme okamžitě. Vyplňte formulář zde (a nakonci v něm vyberete, zda si chcete přijít osobně nebo zda chcete zaslat žádost e-mailem):
        • Informace o karanténě školy

• Vážení rodiče,

pokud jste neobdrželi tento informační mail, možná jej naleznete ve své schránce ve složce "SPAM" nebo "JUNK EMAIL".

Jeho znění si múžete přečíst i zde:

Vážení rodiče,

od středy 11. 3. je škola z nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR pro žáky uzavřena.

• Obědy ve školní jídelně není třeba odhlašovat, jsou zrušeny automaticky. Jídelna je pro žáky uzavřena.

Místo dne otevřených dveří bude 11. 3. od 15 do 17 hodin k dispozici vedení školy ke konzultacím pro zájemce o zápis do 1. tříd.

Ostatní program se ruší.

Příběhy sousedů 12. 3. se ruší, přehlídka žákovských prezentací proběhne v náhradním termínu.

K dalším plánovaným akcím budeme posílat informace průběžně, i vzhledem k zatím neznámému datu ukončení uzavření škol.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let můžeme jako škola vystavovat až po ukončení nařízené karantény.

Pokud tuto žádost potřebujete, vyplňte nám prosím následující formulář:

Způsob předání žádosti vám ještě upřesníme. Více informací k této žádosti najdete na stránkách ČSSZ:

Vaše ředitelka školy

Karin Marques

• Noc s Andersenem: Čarodějné příběhy

• Srdečně zveme všechny děti 1. – 5. tříd na tradiční akci škol a knihoven nejen v ČR, do níž se již po několikáté zapojí také naše škola – letos nás čekají čarodějné příběhy s Harrym Potterem, Malou čarodějnicí, kouzelníkem Magiášem a dalšími.

PROGRAM: čtenářské a výtvarné dílny, čarodějná stezka naší školní zahradou a v závěru rej kouzelníků a čarodějnic se společným čarováním ve školní tělocvičně.

ČAS: Sraz přihlášených dětí v 17 hodin před hlavním vchodem do školy, předání dětí rodičům po skončení programu ve 21 hodin tamtéž.

S SEBOU: Maska kouzelníka, čarodějnice nebo jakékoli postavy z Harryho Pottera, penál s pastelkami a nůžkami, přezutí, svačinka.

PŘIHLAŠOVÁNÍ: U třídních učitelek do pátku 13. března. Pokud by tato školní akce zaujala naše starší žáky, mohou se přihlásit jako pomocníci u paní učitelky Vilčekové. Na všechny se těšíme!

• Příběhy našich sousedů

• Aktualizováno 10. 3. 2020: Tato akce byla posunuta, náhradní termín bude zveřejněn.

Již několik let se pravidelně žáci naší školy účastní projektu s názvem Příběhy našich sousedů, který je zaštiťuje Bost Bellum o.p.s.

Letos naši školu reprezentují dva týmy z devátých tříd. Prezentace jejich práce budete mít možnost vidět sami 12.3.2020 od 15 hodin ve Strašnickém divadle (Solidarity 53, Praha 10).

Zveme srdečně všechny rodiče, spolužáky a přátele, aby přišli naše zástupce podpořit během tohoto slavnostního zakončení.

• Výroba antibakteriálního gelu na ruce

• Reagujeme na aktuální dění, a proto jsme se rozhodli vyrobit si v rámci hodin chemie vlastní desinfekční prostředek na ruce dle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO). Zintenzivnili jsme také běžný úklid tříd. Denně dezinfikujeme všechny kliky a utíráme lavice. Náklady na suroviny pro výrobu desinfekce i nádoby do každé třídy znamenají pro školu neplánované výdaje. Chcete-li tuto naši aktivitu podpořit, budeme rádi za drobné finanční příspěvky na účet školy 2000745319/0800 pod variabilním symbolem 19. Děkujeme!

PS: Do pondělka 9.3. 9:00 byla chyba v číslu účtu za lomítkem, pokud se vám platba vrátila, pošlete ji prosím znovu, teď už je číslo správně.

• Jak mohou naši žáci trávit čas o velké přestávce? Představujeme koncept "Neboj se být offline!"

• Snažíme se žákům poskytnout i jiné možnosti, jak využít čas o velké přestávce. Stále podporujeme pobyt na čerstvém vzduchu venku, ale respektujeme, že občas to žáci chtějí i jinak. Proto jsme otevřeli některé učebny. V laboratoři a v učebně fyziky je možné hrát deskové hry, v tělocvičně zase ty míčové. Všechny tyto zóny jsou bezmobilové. Neboj se být offline!

Výjimkou je učebna informatiky, kde si žáci mohou dodělat třeba referáty a být online se hodí :-)

Podrobnější informace a konkrétní pravidla najdete v odkazu.