• Podoba přestávek po návratu do školy
     • Podoba přestávek po návratu do školy

     • Paní ředitelka obdržela od žáků druhého stupně petici za prodloužení přestávek. Ve videu zveřejněném na našem Instagramu (odkaz níže) si můžete poslechnout její vyjádření. Po návratu do školy bude přestávka po 1. vyučovací hodině mít opět 10 minut, na velkou přestávku tedy bude zvonit v 9:40 a skončí v 10:10. Přestávka po 3. vyučovací hodině zůstává pětiminutová.

     • Uzavření celé školy od 13.10. do 23.10. Následují podzimní prázdniny.

     • Z nařízení Hygienické stanice bude od zítřka 13.10. uzavřena celá škola. Důvodem je 30 % pedagogů nemocných nebo v karanténě. Obědy se budou vydávat v krabičkách okénkem z jídelny v čase od 11.30 do 13.30. Oběd může vyzvednout kdokoliv, pokud bude mít stravovací čip. Dále budou ve škole probíhat hodiny speciálně-pedagogické péče a individuální konzultace s pedagogy dle domluvy. Potvrzení o ošetřování člena rodiny žádejte na email: admin@zsbrigadniku.cz. Distanční výuka bude vedena prostřednictvím třídních dokumentů Učíme se doma - Týdenní plány. 

     • COVID-19: přehled karanténních opatření na naší škole od 12. října

     • Od pondělí 12. 10. zůstávají v karanténě žáci třídy 1.B. Upozorňujeme rodiče těchto žáků, že je třeba si samostatně odhlásit obědy v jídelně. O dalším postupu ohledně testování vás budeme informovat. Nemocných 7nebo v karanténě je 9 pedagogů 1. stupně a 7 pedagogů 2. stupně. To je cca 20% pedagogického sboru. Děláme vše pro to, abychom dále zajistili chod školy. Suplující pedagogové povedou žáky podle pokynů jejich vyučujících. Pokud by počet pedagogů v karanténě dosáhl 30% budeme muset omezit prezenční chod školy. Sledujte prosím pravidelně web školy (doporučujeme stažení aplikace Edupage), důležité informace týkající se konkrétní třídy obdrží rodiče emailem. 

      Zvažte možnost ponechat své dítě již od pondělí 12. října v distančním vzdělávání. Dosavadní vývoj naznačuje, že odhadem od středy nebudeme schopni zajistit prezenční výuku.

     • Třídní schůzky 9. ročníků

     • Plánované třídní schůzky k přijímacím zkouškám na SŠ 12.10. se neuskuteční. O novém termínu vás budeme informovat po skončení nouzového stavu. 

     • Střídavá výuka pro 2. stupeň

     • Dle nařízení MŠMT ze dne 8.10. probíhá od 12. do 23. 10. střídavá výuka. Příští týden (12.- 16. 10.) přijdou do školy všichni žáci 6. a 7. ročníku. Žáci 8. a 9. budou pracovat doma samostatně podle dokumentu Učíme se doma. Další týden (19.- 23.10.) budou ve škole žáci 8. a 9. ročníku a mladší budou pracovat samostatně podle zadání v Učíme se doma. Obědy ve školní jídelně jsou umožněny i žákům v domácí distanční výuce. Odhlašování obědů si musí zařídit každý zvlášť individuálně v systému školní jídelny. Podzimní prázdniny se prodlužují na celý týden od 26. do 30. 10. 2020. Video z losování, která skupina začne s domácí výukou jako první, můžete shlédnout na školním instagramu.