• Hledáme dobrovolníky na letní zalévání žákovských záhonů na školní zahradě
     • Hledáme dobrovolníky na letní zalévání žákovských záhonů na školní zahradě

     • Milí rodiče, žáci a přátelé zahrady u ZŠ Brigádníků!

      zahrada u naší školy začíná ožívat! Na zahradě je od května 6 nových vyvýšených záhonů, na které žáci 1.stupně vysadili zeleninu a bylinky a vyseli semínka mrkve. Další práci odvedla třída 9.B, která sázela okrasné keře podél zdi v prostoru odpočinkového dvorečku s venkovní učebnou. Doposud se o zalévání starali žáci se svými učiteli, ale prázdniny už jsou za dveřmi a je třeba dětem pomoci s pravidelným zaléváním v době, kdy budou na prázdninách. Sháníme proto dobrovolníky z okolí školy, kteří by měli chvíli času na zalití zahonů zahradní hadicí z vodovodního řadu. Práce záslužná a fyzicky nenáročná.

      V případě zájmu kontaktujte školní zahradnici paní Barboru Brázdovou na e-mailu brazdova@zsbrigadniku.cz, která poskytne rozpis zalévání (volné termíny) a další informace o organizaci zalévání.

      Budeme rádi, když nám pomůžete překlenout období prázdnin a doufáme, že se najde dostatek dobrovolníků, kteří svou výpomocí umožní dětem sdílet radost z vypěstované zeleniny a bylinek, až se zase v září vrátí do školy. Těšíme se na viděnou na podzim, během podzimních měsíců již plánujeme na zahradě další komunitní akce.