• Vítání prvňáčků na konci června

• Vážení rodiče,

budoucí prvňáčky přivítáme v naší škole 27. června v 16:00 v prostoru u ohniště před hlavním vchodem školy. Děti se seznámí se svými třídními učitelkami a bude pro ně připravena prohlídka školy.

Rozdělení žáků do tříd bude zveřejněno a rozesláno s předstihem za použití kódu přihlášky - stejného, který byl uveden již v rozhodnutí o zápisu.

Na akci jsou zváni jsou rodiče, prarodiče a přátelé školy. Odhadovaný konec akce je 17:30 - 18:00.

• Příběhy našich sousedů Praha 10

• Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní závěrečnou prezentaci projektu Příběhy našich sousedů v pondělí 23. 5. od 16 hodin ve Strašnickém divadle (Solidarity 53). Na setkání s Vámi se těší žáci základních škol z Prahy 10, zástupci městské části Praha 10 a Post Bellum.

• Benefiční prodej sazenic zeleniny a bylinek

• Prodej přebytků sazenic zeleniny a bylinek se bude konat ve dvou termínech - ve středu 11.5. a 18.5. vždy v rozmezí 12.50 - 14.00. Sazenice vypěstovali žáci 1.stupně naší školy a prodávat je budou žáci 7. ročníku. V nabídce budou okurky, rajčata keříčková i tyčková, saláty, z bylinek bazalka, tymián, petržel kudrnka... Dobrovolné příspěvky budou využity na další rozvoj školy.

• OBĚDY PRO UKRAJINSKÉ ŽÁKY

• Pro naše ukrajinské žáky, kteří uprchli před válkou, sháníme sponzory, kteří by od května do konce kalendářního roku 2022, tzn. 6 měsíců školní docházky, platili těmto dětem každý měsíc obědy. V tuto chvíli jde o 39 žáků od první do deváté třídy. Jeden oběd pro dítě na 1. stupni stojí 29,- Kč a pro žáka na 2. stupni 31,- Kč. Jedná se tedy o částku cca 600,- Kč měsíčně. Řada z vás nám již svoje sponzorství nabízela.

Pokud máte o sponzorství zájem, napište nám na e-mail Nadačního fondu školy nadacni.fond@zssolidarita.cz. Přidělíme Vám konkrétní dítě a pošleme další pokyny. V případě, že chcete podpořit spolužáka Vašeho dítěte, uveďte třídu a jméno ukrajinského žáka. Děkujeme, že pomáháte!

• Rozhodnutí o zápisu

• Vážení rodiče budoucích prvňáčků, pod níže uvedeným odkazem a také u hlavního vchodu školy naleznete rozhodnutí o zápisu.

Děti jsou v rozhodnutí uvedeny pod desetimístným kódem přihlášky, kterou jste vyplňovali na stránkách naší školy a obdrželi emailem.

Rozhodnutí o odkladu budeme vyhotovovat individuálně a budou připravena k vyzvednutí od pondělí 25. dubna. Pokud chcete rozhodnutí o odkladu radši poslat datovou schránkou, napište nám na zapis@zssolidarita.cz.

• Letní sportovní příměstský tábor s Kubou a Bety

• Zveme vaše děti, holky i kluky na letní sportovní příměstský tábor, který se bude konat 11. -15. 7. 2022 na ZŠ Solidarita.

Hlavní organizátor je stejně jako loni Jakub Sainer, který na naší škole působí jako učitel tělesné výchovy. Celý kemp bude s dětmi trávit společně s dalšími trenéry vybraných sportů a spoluorganizovat jej pomůže Alžběta Sainerová - absolventka FTVS UK, učitelka TV, AJ, dlouholetá trenérka školního a kondičního plavání.

Více informací naleznete níže v letáku a na stránce Tábory pro děti, kde najdete stále se rozšiřující nabídku letních táborů u nás ve škole nebo u spřátelených organizací.

• Hledáme dobrovolníky - program pro ukrajinské děti

• Hledáme dobrovolníky, kteří by mohli v nejbližších dnech přichystat a vést program pro skupinu ukrajinských dětí (předškolní věk, mladší školní věk, starší školní věk) zde v Praze 10 dopoledne i odpoledne. Dále hledáme dobrovolníky, kteří chtějí pomoci s výukou češtiny v dalším období. Zájemci hlaste se ředitelce školy.

• Doučování - třeba můžete pomoct i vy

• Hledáme posily na pomoc žákům, kteří v covidové době z důvodu zavření škol začali zaostávat ve školních znalostech a dovednostech. Z Národního plánu obnovy a finanční podpory EU zaplatíme 250 Kč/hodinu (45 minut práce s dítětem, 15 min příprava). Doučování probíhá ve škole po vyučování ve vámi vybraném dni někdy od cca 12 do 15 hodin dle domluvy. Zájemci, prosím pište na e-mail: strnadova@zssolidarita.cz.

• Na 2. pololetí byl publikován nový rozvrh hodin

• Od 7.2. platí nový rohvrh hodin. Změny se dotkly zejména tříd I. stupně, protože nastala obměna tříd v pátečním plaveckém výcviku a následné změny v rozvržení tělocvičny. Věnujte prosím pozornost rozvrhu své třídy.

• Karanténa ve třídách 3. A, 5. B, 6. A a 6. B

• Karanténa většiny žáků ve třídě 3.A je do 7. 2., 5. B, 6. A  a části 6.B do 8. 2. včetně. Bližší informace u třídních učitelů. Karanténa se netýká dětí, které prodělaly covid v posledních 30 dnech. Řiďte se prosím individuálními pokyny, které vám dorazí formou SMS z hygienické stanice. Nezapomeňte dotčeným žákům odhlásit obědy.

• Umělecký seberozvoj - nový kroužek od 2. pololetí

• Náplní nového kroužku bude váš osobní rozvoj ve všech druzích umění. Budeme se věnovat filmu, výtvarnému umění, audio-vizuální tvorbě i kulturnímu dění. Moc se těšíme jak na vás, tak na to, co všechno společně vymyslíme a vytvoříme! Vedoucí: Agnes Marques a Lucie Schneidrová. Cena: 1500 Kč. Čas: pátek 15:00 až 16:00 ve škole (učebna 6A/VV). Začínáme 11. 2. 2022. Kontakt najdete v sekci Kroužky zde na webu.

• Karanténa a distanční výuka pro 6.C a 7.B do 1. 2. včetně

• Karanténa se týká žáků, kteří byli ve škole 26. a 27.1. Ostatní mohou do školy, ale mohou se také připojit k distanční výuce své třídy. Pokud chcete své dítě, které 26. i 27. 1. chybělo, poslat do školy, kontaktujte prosím třídní učitelku. Nezapomeňte dětěm odhlásit obědy.

• Karanténa a distanční výuka pro 6.A do 31. 1. včetně

• Vzhledem k tomu, že většině žáků 6.A byla nařízena karanténa, bude v pondělí probíhat distanční výuka. Pokud se karanténa vašeho dítěte netýká, je možné ho zařadit prezenčně do 6.B. V tom případě kontaktujte zastupujícícho třídního učitele.

• Karanténa a distanční výuka pro 6.C do 1.2. včetně

• Vzhledem k vyhlášené karanténě pro většinu žáků ze 6.C bude v pondělí a v úterý probíhat distanční výuka. Ta se skládá ze samostatné práce a online hodin. Rozpis obojího najdete v týdenním plánu Učíme se doma na webu školy.