• Obezřetně s koronavirem

• Žádáme rodiče dětí, které se vracejí z prázdninového pobytu v zahraničí, aby v souvislosti s koronavirem přistupovali obezřetně k případným příznakům nemoci u svých dětí, konkrétně aby včas vyhledali lékařskou pomoc či zajistili případnou preventivní karanténu. Podrobnější instrukce viz stránky Hygienické stanice hl. m. Prahy.

• Komunitní zahrada

• Brigáda na družinovém dvorku

Sobotní brigáda 18. ledna 9-13. Milí rodiče, zvláště tatínkové, v sobotu budeme provádět údržbu herních prvků na družinovém dvorku. Když bude více rukou, bude i lepší výsledek.

Akce se koná v rámci Zvyšování proinkluzivního prostředí v ZŠ Brigádníků, CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001191

Podívejte se jak nám to šlo:

• Masopustní karneval

• Zveme Vás na masopustní karneval s názvem Archa Noemova pořádaný v sobotu 8. února 2020 od 15 hodin v naší tělocvičně maminkami mateřského centra farnosti.

• Tematický den

• Školní parlament vyhlašuje další tematický den, který proběhne 30.1. Přijď si pro vysvědčení pěkně oblečen. Když nemáš oblek, nevadí, nahoď alespoň kravatu nebo motýlka.

• Vyzvedávání dětí ze školní družiny dne 12. 12. 2019 (Vánoční tržnice)

• Změna v organizaci odchodu dětí ze ŠD dne 12. 12. 2019. Do 16:00 hod. platí běžný režim odchodu dětí ze ŠD. Pokud zůstane dítě v družině po 16:00 hod., jsou dvě možnosti:

1. Dítě si vyzvednou rodiče osobně ve třídách pro ŠD (přístup pouze hlavním vchodem) a půjdou společně na Vánoční tržnici nebo do kavárny.

2. Dítě bude mít písemný souhlas rodičů, že může jít z družiny bez doprovodu v určenou dobu na Vánoční tržnici prodávat, nakupovat nebo do kavárny.

Těšíme se na vás.

• Srdíčkové dny

• Tento týden (2.-6.12.) probíhají na naší škole Srdíčkové dny, respektive charitativní prodej výrobků. Výtěžek z akce slouží k zakoupení pomůcek pro nemocné děti. Žáci si o přestávkách mohou u dětí ze školního parlamentu koupit propisky, kolíčky s magnetem, magnetky na lednici, náramky a CD.

• Seminář Hejného metody 10. 12. 17:00

• Milí rodiče a zájemci o Hejného metodu. Jelikož se setkáváme stále ve stejném složení, přijde nám fér, abyste si téma posledního semináře sami zvolili. Proto prosíme zájemce o přihlášení na seminář a doplnění tématu nebo témat, o kterých byste se rádi něco dozvěděli. Z výsledků bychom vybrali jednu z vašich voleb.

Připomínáme, že tento kalendářní rok to bude šestý a tím i poslední seminář. Pokud budete chtít pokračovat i v roce 2020, vašemu zájmu se přizpůsobíme.

Za kolegy a kolegyně matematiky

Václav Strnad

Přihlášení a doplnění výběru témat prosím zde.

• Pozvání na Vánoční tržnici 12. prosince

• Srdečně Vás zveme na Vánoční tržnici dne 12. prosince 2019 v naší škole. Zahájení proběhne tradičně v 15:45 hod. zpěvem vánočních písní na schodech.

Od 16:00 do 17:30 můžete navštívit školní kavárnu a stánky s výrobky našich žáků.

• Končí platnost loňských karet Happysnack

• Dobrý den,

30.11.2019 bude ukončena platnost karet Happysnack, vydaných v loňském školním roce (v září 2018).

Toto oznámení se netýká karet vydaných v letošním školním roce nebo těch, které již byly prodlouženy dobitím kreditu!

Rodiče si mohou platnost karet prodloužit projevením zájmu, tedy dobitím kreditu v min. výši 10 Kč. Bez poplatku.

Tento kredit není žádný poplatek, celá jeho výše se využije pro nákup zdravých svačinek ze školního automatu Happysnack.

Více info na webových stránkách www.happysnack.cz  přímý odkaz zde.

• Třídní schůzky 25.11. aneb přijďte si popovídat s učitelem :-)

• V pondělí 25.11. proběhnou třídní schůzky. Na 1. stupni od 17 hodin a na 2. stupni od 18 hodin. Někteří učitelé k těmto klasickým schůzkám pořádají navíc tzv. tripartitní schůzky. Rodiče svých žáků o možných termínech informovali emailem.

V době konání třídních schůzek jsou rodičům dále k dispozici netřídní učitelé a speciální pedagožka Věra Petržilková, kterou v případě zájmu naleznete v 1. patře po levé straně.

• Retro den - 80. léta

• Školní parlament vyhlašuje při příležitosti oslav "30 let svobody" druhý tématický den v tomto školním roce. Retro den! Zapojit se můžete pomocí výrazných účesů, barevného oblečení, výrazných šperků, kalhotami s vysokým pasem, oversize oblečením apod.

• admin@zssolidarita.cz
      • Alena Nekolová, vedoucí ŠJ