• Příběhy našich sousedů

• Aktualizováno 10. 3. 2020: Tato akce byla posunuta, náhradní termín bude zveřejněn.

Již několik let se pravidelně žáci naší školy účastní projektu s názvem Příběhy našich sousedů, který je zaštiťuje Bost Bellum o.p.s.

Letos naši školu reprezentují dva týmy z devátých tříd. Prezentace jejich práce budete mít možnost vidět sami 12.3.2020 od 15 hodin ve Strašnickém divadle (Solidarity 53, Praha 10).

Zveme srdečně všechny rodiče, spolužáky a přátele, aby přišli naše zástupce podpořit během tohoto slavnostního zakončení.

• Výroba antibakteriálního gelu na ruce

• Reagujeme na aktuální dění, a proto jsme se rozhodli vyrobit si v rámci hodin chemie vlastní desinfekční prostředek na ruce dle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO). Zintenzivnili jsme také běžný úklid tříd. Denně dezinfikujeme všechny kliky a utíráme lavice. Náklady na suroviny pro výrobu desinfekce i nádoby do každé třídy znamenají pro školu neplánované výdaje. Chcete-li tuto naši aktivitu podpořit, budeme rádi za drobné finanční příspěvky na účet školy 2000745319/0800 pod variabilním symbolem 19. Děkujeme!

PS: Do pondělka 9.3. 9:00 byla chyba v číslu účtu za lomítkem, pokud se vám platba vrátila, pošlete ji prosím znovu, teď už je číslo správně.

• Jak mohou naši žáci trávit čas o velké přestávce? Představujeme koncept "Neboj se být offline!"

• Snažíme se žákům poskytnout i jiné možnosti, jak využít čas o velké přestávce. Stále podporujeme pobyt na čerstvém vzduchu venku, ale respektujeme, že občas to žáci chtějí i jinak. Proto jsme otevřeli některé učebny. V laboratoři a v učebně fyziky je možné hrát deskové hry, v tělocvičně zase ty míčové. Všechny tyto zóny jsou bezmobilové. Neboj se být offline!

Výjimkou je učebna informatiky, kde si žáci mohou dodělat třeba referáty a být online se hodí :-)

Podrobnější informace a konkrétní pravidla najdete v odkazu.

• Obezřetně s koronavirem

• Žádáme rodiče dětí, které se vracejí z prázdninového pobytu v zahraničí, aby v souvislosti s koronavirem přistupovali obezřetně k případným příznakům nemoci u svých dětí, konkrétně aby včas vyhledali lékařskou pomoc či zajistili případnou preventivní karanténu. Podrobnější instrukce viz stránky Hygienické stanice hl. m. Prahy.

• Komunitní zahrada

• Brigáda na družinovém dvorku

Sobotní brigáda 18. ledna 9-13. Milí rodiče, zvláště tatínkové, v sobotu budeme provádět údržbu herních prvků na družinovém dvorku. Když bude více rukou, bude i lepší výsledek.

Akce se koná v rámci Zvyšování proinkluzivního prostředí v ZŠ Brigádníků, CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001191

Podívejte se jak nám to šlo:

• Masopustní karneval

• Zveme Vás na masopustní karneval s názvem Archa Noemova pořádaný v sobotu 8. února 2020 od 15 hodin v naší tělocvičně maminkami mateřského centra farnosti.

• Tematický den

• Školní parlament vyhlašuje další tematický den, který proběhne 30.1. Přijď si pro vysvědčení pěkně oblečen. Když nemáš oblek, nevadí, nahoď alespoň kravatu nebo motýlka.

• Vyzvedávání dětí ze školní družiny dne 12. 12. 2019 (Vánoční tržnice)

• Změna v organizaci odchodu dětí ze ŠD dne 12. 12. 2019. Do 16:00 hod. platí běžný režim odchodu dětí ze ŠD. Pokud zůstane dítě v družině po 16:00 hod., jsou dvě možnosti:

1. Dítě si vyzvednou rodiče osobně ve třídách pro ŠD (přístup pouze hlavním vchodem) a půjdou společně na Vánoční tržnici nebo do kavárny.

2. Dítě bude mít písemný souhlas rodičů, že může jít z družiny bez doprovodu v určenou dobu na Vánoční tržnici prodávat, nakupovat nebo do kavárny.

Těšíme se na vás.

• Srdíčkové dny

• Tento týden (2.-6.12.) probíhají na naší škole Srdíčkové dny, respektive charitativní prodej výrobků. Výtěžek z akce slouží k zakoupení pomůcek pro nemocné děti. Žáci si o přestávkách mohou u dětí ze školního parlamentu koupit propisky, kolíčky s magnetem, magnetky na lednici, náramky a CD.

• Seminář Hejného metody 10. 12. 17:00

• Milí rodiče a zájemci o Hejného metodu. Jelikož se setkáváme stále ve stejném složení, přijde nám fér, abyste si téma posledního semináře sami zvolili. Proto prosíme zájemce o přihlášení na seminář a doplnění tématu nebo témat, o kterých byste se rádi něco dozvěděli. Z výsledků bychom vybrali jednu z vašich voleb.

Připomínáme, že tento kalendářní rok to bude šestý a tím i poslední seminář. Pokud budete chtít pokračovat i v roce 2020, vašemu zájmu se přizpůsobíme.

Za kolegy a kolegyně matematiky

Václav Strnad

Přihlášení a doplnění výběru témat prosím zde.

• Pozvání na Vánoční tržnici 12. prosince

• Srdečně Vás zveme na Vánoční tržnici dne 12. prosince 2019 v naší škole. Zahájení proběhne tradičně v 15:45 hod. zpěvem vánočních písní na schodech.

Od 16:00 do 17:30 můžete navštívit školní kavárnu a stánky s výrobky našich žáků.

• lisy@zssolidarita.cz
      • Jiří Schellong, vedoucí ŠJ