• Desatero klubu

• Každý žák, který se bude v klubu chovat hezky, si z klubu odnese i hezké zážitky!

1. Do klubu se chodí sportovat a provádět jiné zábavné nebo naučné aktivity – v atmosféře fair-play, kamarádství a slušnosti.

2. O volbě běžných klubových aktivit se rozhoduje společným hlasováním – principem nadpoloviční většiny. V případě sudého počtu žáků hlasuje i vedoucí klubu jako jeden z nich.

3. Každý den bude na výběr z minimálně dvou zábavných aktivit. Pokud se žák ani přesto nezapojí, může mít i svůj
          program, může i odejít domů. V žádném případě nebude rušit ostatní.

4. V případě vzdělávací potřeby žáka mu lze v rámci klubu pomoci s vypracováním domácích úkolů. Při společném zájmu nadpoloviční většiny žáků může být klub veden jako zábavná vyučovací hodina.

5. Při příchodu do klubu odloží všichni žáci svůj telefon nebo jiné elektronické zařízení na předem určené místo. Telefon nebo jiné elektronické zařízení budou moci po svolení vedoucího klubu využít jen pro nezbytnou komunikaci s rodiči (se zákonnými zástupci) nebo při aktivitách klubu, kde to bude nepostradatelné. Pro venkovní aktivity klubu platí totéž.

6. Jeden den v týdnu je vyhrazen volné zábavě (včetně využívání telefonů) – vedoucí klubu bude mít pouze dozor.

7. Žák v klubu je stále ještě ve škole a vedoucí klubu je jeho učitelem. Klub není odkladištěm znuděných dětí. Klub má svůj řád, jasná pravidla.

8. V klubu se chováme slušně a ohleduplně. Pokud bude žák v klubu již celkem 3x napomenut za zvláště nevhodné chování, bude na celý jeden týden z klubu vyloučen. Pokud bude žák po tomto návratu do klubu opět 2x napomenut, bude z klubu vyloučen natrvalo a jeho chování bude projednáno s vedením školy. Pokud se žák 1x proviní obzvláště hrubě (fyzické útoky, poškozování cizích věcí, slovní napadení učitele), bude na celé dva týdny vyloučen z klubu. Bude-li se toto po jeho návratu opakovat, bude z klubu vyloučen natrvalo a jeho chováním se bude zabývat vedení školy. O dočasném i trvalém vyloučení z klubu budou vždy informováni také rodiče žáka.

9. Před opuštěním učebny nebo jiného místa po sobě každý žák uklidí.

10. Během klubu žáci navštěvují i místa v okolí školy. Stále se při tom chovají slušně a ohleduplně. Každý žák docházející od září 2023 do Školního klubu ZŠ Solidarita se seznámí s těmito pravidly a musí s nimi souhlasit. Pokud nebude něčemu rozumět, požádá o vysvětlení vedoucího klubu – třeba i písemně. V případě, že žák s pravidly vyjádří nesouhlas, nemůže školní klub navštěvovat. Po domluvě s rodiči žáků je možné během klubu absolvovat návštěvy zajímavých míst (ZOO, jump park, exhibice, ekocentra, muzea, auto-moto výstavy atd.).