• Seminář Hejného metody 10. 12. 17:00

• Milí rodiče a zájemci o Hejného metodu. Jelikož se setkáváme stále ve stejném složení, přijde nám fér, abyste si téma posledního semináře sami zvolili. Proto prosíme zájemce o přihlášení na seminář a doplnění tématu nebo témat, o kterých byste se rádi něco dozvěděli. Z výsledků bychom vybrali jednu z vašich voleb.

Připomínáme, že tento kalendářní rok to bude šestý a tím i poslední seminář. Pokud budete chtít pokračovat i v roce 2020, vašemu zájmu se přizpůsobíme.

Za kolegy a kolegyně matematiky

Václav Strnad

Přihlášení a doplnění výběru témat prosím zde.

• Pozvání na Vánoční tržnici 12. prosince

• Srdečně Vás zveme na Vánoční tržnici dne 12. prosince 2019 v naší škole. Zahájení proběhne tradičně v 15:45 hod. zpěvem vánočních písní na schodech.

Od 16:00 do 17:30 můžete navštívit školní kavárnu a stánky s výrobky našich žáků.

• Končí platnost loňských karet Happysnack

• Dobrý den,

30.11.2019 bude ukončena platnost karet Happysnack, vydaných v loňském školním roce (v září 2018).

Toto oznámení se netýká karet vydaných v letošním školním roce nebo těch, které již byly prodlouženy dobitím kreditu!

Rodiče si mohou platnost karet prodloužit projevením zájmu, tedy dobitím kreditu v min. výši 10 Kč. Bez poplatku.

Tento kredit není žádný poplatek, celá jeho výše se využije pro nákup zdravých svačinek ze školního automatu Happysnack.

Více info na webových stránkách www.happysnack.cz  přímý odkaz zde.

• Třídní schůzky 25.11. aneb přijďte si popovídat s učitelem :-)

• V pondělí 25.11. proběhnou třídní schůzky. Na 1. stupni od 17 hodin a na 2. stupni od 18 hodin. Někteří učitelé k těmto klasickým schůzkám pořádají navíc tzv. tripartitní schůzky. Rodiče svých žáků o možných termínech informovali emailem.

V době konání třídních schůzek jsou rodičům dále k dispozici netřídní učitelé a speciální pedagožka Věra Petržilková, kterou v případě zájmu naleznete v 1. patře po levé straně.

• Retro den - 80. léta

• Školní parlament vyhlašuje při příležitosti oslav "30 let svobody" druhý tématický den v tomto školním roce. Retro den! Zapojit se můžete pomocí výrazných účesů, barevného oblečení, výrazných šperků, kalhotami s vysokým pasem, oversize oblečením apod.

• Florbalová desítka

• Zveme všechny žáky na Florbalovou desítku, kterou pořádá náš partnerký florbalový klub, FbŠ Bohemians Praha, ve spolupráci s Městskou částí Praha 10. Akce proběhne v pondělí 18. 11. 2019 a jejím vrcholem je superligové utkání mužů mezi FbŠ Bohemians a FBC Liberec. Lístky budou nabídnuty všem našim žákům zdarma v průběhu týdne. Podrobnosti najdete na Facebook události: https://www.facebook.com/events/477342356208728/

Video z minulého ročníku Florbalové desítky:

• Storytelling se Sandrou Krahn v 8.A a v 8.B

• Sandra je učitelka, vypravěčka a multimediální umělkyně z Winnipegu, z Kanady. Její studium se zaměřovalo na inkluzi ve vzdělávání, podporu míru a mírové procesy samotné. V současnosti se věnuje výzkumu v mírových jednáních a tomu, jak pro ně vznikají sítě, které vytváří sami učitelé, kteří pracují s rodinami a místními komunitami, ale také komunitami na národní i mezinárodní úrovni. 5. 11.bude pracovat s 8.A a 8. 11. s 8.B.

• Den v maskách

• Školní parlament vyhlašuje první tématický den v tomto školním roce. Den v maskách! Zapojte se a přijďte do školy v maskách.

• Martinská slavnost

• Tradiční akce našeho centra bude začínat v 17 hodin na fotbalovém hřišti vedle základní školy školy.

Na hřišti se sejdou rodiny s dětmi s lampiony, proběhne krátký hudební program, lampionový průvod obejde

hřiště a vyrazí do aleje a dále do parku na Solidaritu, kde program vrcholí.

• Seminář Hejného metody 22. října od 17 hodin.

• Program semináře 22. 10.:

• Matematický a didaktický potenciál prostředí Děda Lesoň a Vláčky.
            • Srovnání obou prostředí.

Na seminář se prosím přihlaste na odkazu níže. Do školy se dostanete přes hlavní vchod školy, kde Vás na vrátnici nasměrují.

S přispěním Městské části Prahy 10, budeme v kalendářním roce 2019 (od září do prosince) pořádat 6 intenzivních seminářů věnovaných Hejného metodě (dále HM). Cílem je rozšiřovat povědomí o Hejného metodě a zejména zaměřit se na pomoc rodičům, kteří chtějí v duchu HM svým dětem pomáhat. Další plánované termíny budou v listopadu a v prosinci.

• Halloweenský orientační běh

• 23. října od 17 do 20 hodin před školou a v blízkém okolí.

Srdečně zveme všechny děti a rodiče na strašidelný orientační běh s úkoly dne  23. října. V cíli vás čeká táborák a teplý svařený mošt. Organizují žáci 9. ročníků. Začínáme v 17:00 a končíme kolem 20:00. Start a cíl před hlavním vchodem školy. Vstupné dobrovolné.